V dňoch 13.-21.8.2016  sa v Maďarsku v streleckom rezorte Sarlospuszta konali majstrovstvá sveta v streľbe z historických zbraní.

V slovenskom reprezentačnom tíme v počte šestnástich strelcov a jedeného delegáta,boli aj dvaja občania obce Borová Jaroslav Trenčanský a Ivan Popovič. Zo všetkých kútov sveta sa na majstrovstvách sveta zúčastnilo asi 350 strelcov z 26. krajín. Od 13. do 16.8. prebiehali tréningy a od 17. do 21.8 sa štartovalo v jednotlivých streleckých disciplínach. (spolu cca.1500 štartov)  Strelci zo slovenskej reprezentácie dosiahli počas tohoto týždňa významné výsledky. Ako napr. Štefan Ernst ktorý vytvoril nový svetový rekord v disc. tanzutsu 95 bodov. Vladimír Jurza vyrovnal svetový rekord v disc. vetterli 100 bodov. Občania obce Borová Jaroslav Trenčanský a Ivan Popovič získali strieborné medaily v disc. frontiersman. ( Inak povedané lovecká puška družstvo). Celkový priebeh majstrovstiev sveta s výsledkami, krátkymi filmami a fotografiami je na oficialnej web stránke www.mlaic.org. Prikladám niekoľko fotografií kde sú naši Borovania spolu so strelcami z USA,  na ďaľších fotogafiách v reprezentačných tričkách s logom obce Borová pri slovenskom stane na strelnici. A samozrejme foto z dekorovania víťazných družstiev a získaných trofejí.

 

Fotogaléria Borovských strelcov

 
 

......................................................................................................................................

 

Na streleckých majstrovstvách Slovenska z predoviek v Komárne 20.9.2015, získali titul majstra Slovenska strelci z Borovej reprezentujúci strelecký klub Vištuk. 

Ivan Popovič sa stal majstrom Slovenska v strelbe z vojenskej perkusnej puške - LAMARMORA

Jaroslav Trenčanský sa stal majstrom Slovenska z perkusnej pušky - VETTERLI

 

Dobre sa umiestnili i v strelbe z pušky TRAPER

 
 
V roku 2016 strelci Popovič, Trenčanský splnili limit na účasť Majstrovstiev sveta v strelbe z predoviek v Maďarsku 13-21.8.2016