Od roku 2015 je Borová bez cyklokrosu 

Cyklistický klub Olympik Trnava, ktorý poriadal  dva preteky za sezónu (Trnava, Borová), už poriada preteky v Trnave a D. Krupej  

  

V roku 2014 bol cyklokros na Borovej ako 4.kolo Slovenského pohára

“Cyklokros v Borovej patrí medzi moje obľúbené podujatia. Určite prídem obhajovať minuloročný výsledok,” vyjadril sa na margo pretekov víťaz cyklokrosového pohára 2013, Martin Haring z CK Banská Bystrica. 

fotografie a videá 

Fotky Cyklokros_Borová_2014      Hlavná kategória 4. kola SP 2014 video

 
  
 
 

Cyklokros je špecifická cyklistická disciplína, niečo na pomedzí medzi cestnou a horskou cyklistikou. Na cyklokros sa používajú bicykle, ktoré sú svojou konštrukciiou podobné cestným, len majú širšie pneumatiky. Preteká sa na okruhoch, na ktorých sa striedajú rôzne povrchy: asfalt, tráva, prejazdy cez vodu. Na niektorých úsekoch musia pretekári z bicykla zosadnúť a niesť ho na chrbte.

Už pravidelne niekoľko rokov poriada cyklistický klub Olympik Trnava na Borovej cyklokrosové preteky ako súčasť slovenského pohára v cyklokrose. Pán Jozef Klotton, ako člen klubu Olympik, pritiahol tieto preteky na Borovú a samozrejme nesmieme zabudnúť aj cestnú cyklistiku, ktorú takisto často na Borovej vídame. Podľa slov pána Klottona sa borovský cyklokrosový okruh páči i cyklistom zúčastnujúcich sa na pretekoch Slovenského pohára.  

Na stránke mesta Turčianskych Teplíc uviedli : V nedeľu 12. 10. 2014  sa konalo ďalšie kolo SP v cyklokrose v Borovej pri Trnave. Počasie vyšlo úžasné, slnečné. Trať bola bez umelých prekážok, miestami pripomínala XC, miestami cestné kritérium. 

Pre vysvetlenie :Cross-country (XC), sú preteky na horskom bicykli na trati s umelými prekáškami v horskom teréne 

 

Video z pretekov 2012  Jeden zaujímavý moment z pretekov 2012  

 

  Video z pretekov 2013